Новини здоров’я. 9 вересня. Те, як саме людина зводить рахунки з життям, залежить від її статі.

Чоловіки частіше за жінок вибирають вогнепальну зброю для самогубства

Розуміння різниці між способами самогубства чоловіків і жінок, на думку експертів, дуже важливе для розробки стратегій для запобігання суїциду.

У США, наприклад, найбільш популярним знаряддям самогубства є вогнепальна зброя, однак чоловіки частіше роблять постріл в голову або обличчя, ніж жінки. Учені з університету Огайо, США, проаналізували 6212 випадків суїциду і прийшли до висновку, що чоловіки здійснюють постріл у голову або обличчя вдвічі частіше, ніж жінки-самогубці. Хоча чоловіки здаються менш вимогливими, стріляючи собі в голову в момент самогубства, жінки далеко не завжди уникають методів, які можуть спотворити їх особу, тільки лише з марнославства.

«Припускати, що жінки не стріляють собі в обличчя або голову, оскільки переживають з приводу свого зовнішнього вигляду більше, ніж чоловіки, – означає серйозно применшувати значущість такої події, як суїцид», – відзначають дослідники.

Чим більше спиртного випив потенційний самогубець, тим вище шанси, що він вибере саме вогнепальну зброю і вистрілить собі в голову. Можливо, жінки рідше скоюють самогубство в стані сп’яніння, і цим можна частково пояснити, чому вони обирають інший спосіб накласти на себе руки.

Чим більше стресу відчувала людина під час життя, тим вище ризик, що вона застосує особливо смертельний спосіб самогубства, на відміну від тих, чиє життя не було занадто важким.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.