Новини економіки. 17 вересня. Україна розраховує, що через п’ять років зможе знизити обсяг закупівлі газу в російського Газпрому з 40 до 12 млрд. куб.м на рік.

Юрій Бойко
Юрій Бойко запевняє, що закупівля газу в Росії скоротиться

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко.

“Ми плануємо, що через п’ять років будемо закуповувати російського газу 12 мільярдів кубометрів”, – сказав Бойоко.

За словами міністра, таке скорочення стане можливим в результаті зростання власного видобутку газу, а також шляхом енергозбереження та заміни газу на вугілля.

Зокрема, міністр зазначив, що Україна планує за найближчі п’ять років збільшити власний видобуток газу з 20 мільярдів кубометрів до 27. Таким чином, вже в 2012 році, за словами Бойко, Україна зможе скоротити споживання імпортного газу на вісім-десять мільярдів кубометрів.

Бойко також повідомив, що переговори з російською стороною щодо перегляду газових домовленостей від 2009 року йдуть непросто. Разом з тим він переконаний, що сторони все ж таки знайдуть компроміс у цьому питанні.

При цьому міністр виключив так званий “білоруський сценарій”, а також підкреслив, що злиття НАК Нафтогаз України з російським Газпромом в обмін на зниження вартості газу не відбудеться: “Принципова позиція президента полягає в тому, що будь-яка конструкція (взаємин) може бути побудована, але тільки на паритетних засадах”, – сказав він.

За матеріалами ЛІГА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.