Новини економіки. 30 вересня. Програма розвитку співпраці зі східними сусідами ЄС «Східне партнерство» (СП) не є альтернативою членства в європейському об’єднанні для включених в неї держав.

Працюючи пліч-о-пліч європейці домагаються кращих результатів - Клег

Про це сказав заступник глави британського уряду Нік Клег у Варшаві.

«Східне партнерство» не є альтернативою членства в ЄС », – сказав віце-голова.

Клег, який прибув до столиці Польщі для участі у Другому саміті ВП, відзначив важливість подальшого поглиблення інтеграції держав Євросоюзу, що зробить європейське об’єднання ще більш привабливим для потенційних нових членів.

«Країни завжди відрізнялися, рівень інтеграції також був різний, оскільки народи по-різному еволюціонують… це не проблема, проблема в тому, щоб криза не віддалила нас один від одного ще більше», – сказав він.

«Працюючи пліч-о-пліч європейці домагаються кращих результатів, ніж повертаючись одне до одного спиною», – підкреслив Клег.

Британський віце-прем’єр назвав необхідною умовою розвитку «Східного партнерства» лібералізацію економік та гарантування верховенства права в шести державах, включених у програму.

«Кумівський капіталізм без демократичного контролю не діє. Брак прозорості веде до корупції. Без верховенства права не буде інвестицій”, – сказав він.

Клег також висловив переконання, що Україна завдяки потенціалу сільського господарства та енергетичних ресурсів може стати «європейським гігантом» за умови побудови в державі ринкової економіки і впровадження демократичних стандартів, в тому числі, через реформу судової системи.

«Бачимо прогрес (в Україні. – Ред.), На жаль, не можна цього сказати про Білорусь», – додав він.

За матеріалами Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.