Новини України. 2 вересня. Жертв блискавок стає все більше через підвищення грозової активності та невиконання правил техніки безпеки.

Все частіше блискавки стають причиною загибелі людей

Про це заявив директор Науково-дослідного і проектно-конструкторського інституту “Блискавка” Харківського політехнічного інституту Володимир Кравченко.

За його словами, кількість гроз зростає в Україні у зв’язку глобальним потеплінням і збільшенням вологості повітря. Якщо раніше за рік в Україні від блискавок гинули 7-8 осіб, то зараз 15-17, а іноді і до 19 осіб на рік. Тільки за останні 7 місяців 2011 р. в Україні загинуло від блискавок 10 чоловік.

За словами науковця, вивчення причин загибелі людей від блискавок показує, що люди просто ігнорують правила безпечної поведінки при грозах.

“Широко поширювалася інформація про те, що не можна ховатися під час грози під дерева. Все одно ховаються і як результат, блискавка б’є в дерево, людина гине. Ще один випадок пов’язаний з використанням парасольок. П’ятеро людей на дорозі стали під парасолі. Вдарила блискавка – дві людини загинули. Адже правила не дозволяють користуватися парасольками під час грози”, – зазначив Кравченко.

Він також повідомив, що поки немає даних, що підтверджують зв’язок використання мобільних телефонів і загибелі людей від блискавок.

“Раніше мобільних телефонів взагалі не було, а тепер вони є у всіх. Якби мобільні телефони впливали на потрапляння блискавок, то цих влучень було б більше. Крім того, телефон створює дуже маленьку напруженість поля, в порівнянні з 14 тис. вольт розряду блискавки”, – повідомив вчений.

За матеріалами SQ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.