Новини України. 7 вересня. Більше 50% населення України спілкується вдома російською мовою.

Солов'їною розмовляє вдома 47% жителів країни

Такими є дані опитування, проведеного Research&Branding Group.

Практично для половини жителів України – 47%, основною мовою спілкування в сім’ї або дома є українська мова. Російською мовою дома спілкуються 37% жителів країни. В рівній мірі російською та українською спілкуються 15% українців.

У регіональному розрізі в сім’ї/дома перевагу українській мові віддає переважна більшість жителів Західної України (95%) і дві третини жителів Центральної України (60%). Тоді як російською мовою в сім’ї спілкуються більше двох третин жителів Південного Сходу України (66%).

Думки українців розділилися практично порівну щодо вибору державної мови: за українську мову в якості єдиної державної на сьогоднішній день виступає 48% українців, а за дві державні мови (українська і російська) – 49% українців, йдеться в результатах дослідження.

У регіональному розрізі число прихильників єдиної державної мови (української) переважає на Заході – 88% і в Центрі – 65% країни, а прихильники двомовності представляють переважно Південний Схід України – 76%.

Опитування проводилося в період з 12-22 серпня 2011 року. Збір інформації проводився методом особистого інтерв’ю в 24-х областях України і АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2075 осіб. Очікувана середня помилка вибірки складає +/-2,2%.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.