Новини економіки. 15 вересня. Більше половини українських мільйонерів не декларують свої високі доходи, залишаючись в «тіні».

Українські мільйонери обирають перебування в "тіні"

Так, на думку директора економічних програм Центру імені Разумкова Василя Юрчишина, не декларують свої високі доходи приблизно стільки ж українців, скільки роблять це. «Вважається, що 50% економіки країни знаходиться в тіні. Я думаю, такий самий коефіцієнт зберігається для багатьох показників нашої економіки, включаючи кількість мільйонерів», – зазначив експерт.

У колишнього міністра економіки України, народного депутата Сергія Терьохіна свої підрахунки. Він вважає, що якби всі громадяни України були чесні перед податковою службою кількість мільйонерів у країні зросла б мінімум в 2-3 рази – тобто, до 15-20 тис. чоловік.

Представники бізнесу менш оптимістичні у своїх оцінках. Київський бізнесмен Гарі Корогодський вважає, що свої доходи розкривають не більше 30% підприємців.

«Як законослухняний бізнесмен, я щорічно декларую свої заробітки, мені приховувати нема чого – я з цих грошей плачу високі податки. І мої знайомі в більшості своїй роблять так само. Але правда і те, що далеко не всі українські бізнесмени показують свої доходи, до п’ятдесяти відсотків їх кількість не дотягує », – зазначив він.

Сергій Терьохін вважає, щоб вивести тіньових мільйонерів на світло, потрібно змінювати закони. У першу чергу, на його думку, необхідно позбавити бізнесменів стимулів виводити свої доходи за кордон, уникаючи оподаткування.

«Всі доходи, отримані за кордоном, повинні обкладатися в країні», – вважає економіст. Одночасно необхідно знижувати податки. Інакше ситуацію не виправити.

За матеріалами Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.