Новини здоров’я. 28 вересня. Пийте каву і не сумуйте!

кава
Кава звільняє від депресій

Таку пораду дають вчені з Гарвардського університету, що відмітили, що кавомани рідше страждають від депресій, ніж ті, хто відмовляє собі в цьому ароматному напої.

Згідно з результатами нового дослідження, три чашки кави в день пов’язані зі зменшенням ризику розвитку симптомів депресії на 15%. Вчені наполягають на тому, що наявність асоціації не означає, що кофеїн захищає від депресій, проте вказують на ризик розвитку психічних проблем в залежності від дози.

Зокрема, ті, хто п’є більше кави, краще захищені від депресій. Приміром, мінімум чотири чашки напою в день (550 міліграмів кофеїну), знижують шанси розвитку депресії на 20%.

У дослідженні взяли участь 50 000 здорових жінок у віці близько 63 років, за якими спостерігали протягом 10 років. Жінок опитували про те, скільки кави вони п’ють, а також спостерігали за їх психічним здоров’ям. У результаті дослідники підсумували, що «кількість випадків депресії зменшувалася в міру збільшення споживання кави з кофеїном».

Дослідження не підтверджує причинно-наслідкового зв’язку між любов’ю до кави і бадьорим настроєм, а лише вказує на можливість позитивного впливу напою на емоційний стан.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.