Новини здоров’я. 9 вересня. Білоруські вчені розробляють технологію зміни поведінки людини шляхом впливу на слизову оболонку носа.

Вчені хочуть створити вакцину "безстрашності"

В основі методики – введення на слизову оболонку носа ендотоксинів – фрагментів стінки кишкової палички, яка міститься в травному тракті кожної людини і важлива для активації імунної системи.

Під час експериментів на тваринах фізіологи помітили, що навіть невеликі кількості ендотоксинів при попаданні в порожнину носа викликають зміну поведінки.

«Наприклад, щурі та миші переставали ховатися в норах і відважно переміщалися у відкритий простір, що не характерно для них у звичайній ситуації», – розповів професор Володимир Кульчицький.

У майбутньому результати цих досліджень можуть стати основою для розробки своєрідною «вакцини безстрашності» для спортсменів, а також військових. Така вакцина може стати популярною і серед студентів, що здають іспити, упевнені вчені.

«Невелика аплікація на слизову оболонку носа перед спортивними змаганнями або іншими хвилюючими подіями допоможе знайти упевненість в своїх силах і налаштуватися на перемогу”, – зазначив професор.

Вчені продовжують дослідження в даній області. Не виключено, що проект буде розширений, і експерти шляхом введення окремих субстанцій через слизову оболонку носа запропонують нові шляхи боротьби з психічними розладами і захворюваннями.

За матеріалами Новости Беларуси

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.