Новини світу. 18 вересня. Наприкінці жовтня Білорусь почне чергові переговори з Міжнародним валютним фондом.

МВФ
Білорусь просить гроші в МВФ

На цей раз йтиметься про надання Білорусі нового кредиту в розмірі 5-8 мільярдів доларів.

Втім, як заявила голова правління Національного банку Білорусі Надія Єрмакова “можливо, такий обсяг кредиту і не знадобиться».

“Багато чого буде залежати від того, як МВФ оцінить наші дії. Ті перші заходи, які були зроблені в Білорусі щодо стабілізації ситуації і виходу на єдиний курс, МВФ схвалює”, – сказала голова Нацбанку.

На думку Надії Єрмакової, ті структурні перетворення, які зараз відбуваються в Білорусі, вельми значущий фактор у нових переговорах з МВФ.

“Після того, як Білорусь отримала стабілізаційний кредит від МВФ, ми продовжуємо роботу з фондом у плані моніторингу. МВФ проводить моніторинг, як ми виконуємо вимоги, які були пред’явлені, як погашаємо заборгованість”, – зазначила вона

Єдиний момент, який може негативно вплинути на переговори з видачею нового кредиту, це підвищення заробітних плат в країні.

“Мова йде про те, щоб не підвищувати зарплату щодо тієї ситуації, яка є сьогодні. Але якщо серйозно зміниться офіційний курс національної валюти, то доведеться з урахуванням інфляції зарплату підвищувати. Але вона повинна бути заробленою. Стосовно бюджетників це означає, що повинні бути додаткові надходження податків до бюджету. При бездефіцитному бюджеті зарплату можна і збільшити”, – пояснила Надія Єрмакова.

За матеріалами Ежедневник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.