Новини економіки. 12 вересня. Міністерство енергетики та вугільної промисловості України не очікує підвищення цін на паливо в роздрібних мережах АЗС до середини третьої декади вересня.

Бензин знову подорожчає

Про це повідомив заступник директора департаменту нафтогазової промисловості Міненергоугля Костянтин Бородін.

За його словами, головним чинником збереження цінової стабільності є значні запаси нафтопродуктів, куплені учасниками ринку до введення підвищених ставок акцизів 1 вересня.

“На 1 вересня перехідні залишки становили близько 800 тисяч тонн, що еквівалентно роздрібним продажам протягом 25-27 днів. Поки це паливо не буде розпродано за старими цінами, секретаріат ЕАГ (Експертно-аналітичної групи) не буде включати нові ставки акцизу в свою розрахункову формулу “, – заявив Костянтин Бородін.

За прогнозом Міненергоугля, сумарне споживання світлих нафтопродуктів в Україну у вересні складе від 900 до 950 тис. тонн.

Крім того, збереження цінової стабільності на ринку будуть сприяти позитивні фінансові результати роботи мереж АЗС в літні місяці.

“Уряд пішов назустріч операторам ринку у травні-серпні. Зниження акцизів підтримало попит з боку споживачів на тлі зростання світових цін. За літо більшість компаній змогли акумулювати великі запаси нафтопродуктів. Сьогодні ці запаси повинні спрацювати на весь ринок, на забезпечення цінової стабільності на ньому” , – підкреслив чиновник.

Збереженню цін, на його думку, сприяє і наближення дати завершення спеціального розслідування щодо імпорту нафтопродуктів, яке веде Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі.

“У ринку чітко простежуються дві групи: вітчизняні виробники, які тримають низькі ціни, і імпортери, від яких завжди виходить підвищення цін. Сумніваюся, щоб напередодні винесення рішення Міжвідомчої комісії імпортери ризикнули штучно дестабілізувати ситуацію”, – додав Бородін.

За матеріалами Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.