Новини економіки. 26 вересня. У листопаді Росія і Україна змінять умови співпраці в газовій сфері.

Азаров розповів про деталі зустрічі двох президентів

Про це сьогодні на засіданні малого Кабінету міністрів заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров, повідомляє джерело ZN.UA.

Прем’єр-міністр розповів лише про два пункти майбутніх змін. За його словами, на зустрічі президентів України і Росії Віктора Януковича і Дмитра Медведєва була досягнута домовленість про зниження тарифу на транспортування газу територією України до рівня собівартості. У свою чергу Росія знизить ціну на газ для потреб України в двох сферах: бюджетній та соціальній.

За словами Миколи Азарова, в жовтні фахівці обох країн підготують необхідні документи, і в листопаді домовленості президентів будуть юридично зафіксовані.

Якою на даний момент є собівартість прокачки російського газу і яка може бути знижка, повідомлено не було. Також прем’єр не уточнив, як будуть імплементовані домовленості президентів: за допомогою підписання нового основного договору або ж через додаткову угоду.

На засіданні Кабінету міністрів не було повідомлено, чи будуть стосуватися майбутні зміни формули розрахунку вартості газу, принципу «бери або плати», гарантій Росії за обсягами прокачування і української ГТС.

Нагадаємо, що бюджетна та соціальна сфери України споживають близько 30.5 млрд кубометрів (в т.ч теплокомуненерго – 9.4). Разом з тим, в Україні видобувається близько 21 млрд куб., які також повинні забезпечувати потреби населення і комунальної сфери.

У наступному році Україна планує закупити 27.4 млрд куб. російського газу.

У 2010 році транзит українською територією газу склав 95 млрд куб. м. Ставка транзиту – $ 2,04 за 1000 куб. на 100 км.

Нагадаємо, що Янукович був з робочим візитом у Москві 24 вересня. Після візиту про жодні конкретні результати переговорів не повідомлялося.

Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявляв раніше, що В. Янукович «повезе в Москву такі пропозиції, які як мінімум викличуть серйозний інтерес, і стануть предметом саме серйозного обговорення».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.