Новини України. 7 вересня. Прем’єр-міністр Україна Микола Азаров відмовився скасовувати мито на експорт зернових

Микола Азаров
Уряд не скасує мито на зернові - Азаров

Про це повідомило джерело в Кабінеті міністрів

Азаров відмовився вносити до порядку денного Кабінету міністрів відповідну пропозицію міністра агрополітіткі Миколи Присяжнюка.

За словами прем’єр-міністра, уряд не скасує свого рішення.

“Сказано раз і назавжди”, – повідомив прем’єр.

Пояснюючи свою позицію, Микола Азаров повідомив присутнім, що скасування мит зменшить держбюджету на 3 млрд грн, що під час підняття мінімальних зарплат є неприпустимий.

Крім того, прем’єр послався на результати маркетингових досліджень, згідно з яким маржа зернотрейдерів досить висока для ефективного бізнесу навіть з урахуванням мит.

“Так що нема чого приховувати зерно і занижувати експортну ціну”, – підсумував прем’єр.

Раніше повідомлялося, що зернотрейдери практично перестали вивозити зерно з України, мотивуючи це тим, що не можуть конкурувати з російськими компаніями, оскільки їх зерно мінімум на $30/т дешевше від українського.

Нагадаємо, що мита на експорт зернових були запроваджені з 1 липня 2011 року: на пшеницю у розмірі 9% від контрактної ціни (але не менше 17 євро/т), кукурудзу – 12% (не менше 20 євро/т), ячмінь – 14% (не менше 23 євро/т). Держава побоювалося, що через занадто високі ціни у світі, з країни буде вивезено значна частина зерна.

За матеріалами ZN.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.