Новини світу. 23 вересня. Відео. Американський відпрацьований супутник UARS (Upper Atmosphere Research Satellite) вагою 6,5 тонни рухається у напрямку до Землі.

супутник
Супутник

За оцінками НАСА, апарат повинен впасти 23 вересня після полудня за часом східного узбережжя США. Точне місце падіння поки не визначено.

Очікується, що при входженні в шари атмосфери супутник розколеться. Більша частина фрагментів згорить, Землю досягнуть близько 26 фрагментів загальною масою трохи більше 500 кілограмів. Найбільшим уламком стане частина металевого каркаса апарату масою близько 150 кілограм.

Супутник пропрацював на орбіті з 1991 року 14 років. У 2005 році він був виведений з експлуатації і перейшов до режиму сну. НАСА пропонувалося відвезти апарат з орбіти на шатлі, але цього не було зроблено. Згодом супутник зіткнувся з невідомим предметом.

За даними експертів, ймовірною причиною руйнування UARS стало зіткнення з фрагментом радянського супутника “Космос-1275″. НАСА виключило з розрахункової зони падіння супутника UARS північноамериканський континент.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.