Новини технологій. 19 вересня. Уламки нефункціонуючого американського супутника впадуть на Землю на день раніше, ніж припускали фахівці НАСА.

супутник
Супутник впаде на Землю раніше, ніж очікувалося

За розрахунками експертів, “уламки космічного апарату UARS досягнуть поверхні нашої планети вже в цю п’ятницю”. Тим не менш, поки вчені не можуть передбачити, куди саме впадуть 26 незгорілих компонентів загальною масою 532 кг. В даний час територія передбачуваного розкиду фрагментів супутника перевищує 800 км в діаметрі, – передає ИТАР-ТАСС.

Проте, фахівці закликають громадян США не піддаватися паніці. Як запевняє НАСА, ймовірність того, що в результаті падіння уламків супутника можуть постраждати люди, незначна. Крім того, цілком можливо, що уламки апарату впадуть в океан.

Зонд, призначений для вивчення верхніх шарів атмосфери, зокрема хімічних елементів і процесів фотохімії, був виведений на орбіту за допомогою шатла “Діскавері” 15 вересня 1991 року. Токсичного палива на його борту немає – воно було повністю використане ще в 2005 році, коли апарат завершив свою наукову діяльність.

В даний час на навколоземній орбіті літає понад 20 тис. уламків супутників, ступенів ракет і розгінних блоків, що виробили свій ресурс, розміром більше 10 см. Загальна кількість фрагментів космічного сміття в безпосередній близькості від нашої планети перевищує 500 тис. одиниць.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.