Новини світу. 24 вересня. Американський науковий супутник UARS, можливо, вже впав.

UARS, можливо, вже досягнув поверхні Землі

Про це йдеться в повідомленні на сторінці американського аерокосмічного агентства НАСА в Twitter.

Супутник на цей момент, можливо, вже впав. Ми очікуємо підтвердження від Об’єднаного стратегічного командування ЗС США (US Strategic Command)”, – йдеться в повідомленні.

Інші подробиці поки не повідомляються.

Раніше американський Центр вивчення космічного сміття (Center for Orbital and Reentry Debris Studies) НАСА повідомляв, що UARS увійде в щільні шари атмосфери над Тихим океаном між 03.45 і 04.45 суботи за Грінвічем.

Науковий супутник UARS (Upper Atmosphere Research Satellite) масою 6,5 тонни, призначений для вивчення верхніх шарів атмосфери, працював на орбіті 14 років – з 1991 року. Апарат у 2005 році був виведений з експлуатації і перейшов до режиму сну. Згідно з оцінками НАСА, супутник не мав згоріти в атмосфері цілком: близько 26 фрагментів апарату загальною масою трохи більше 500 кілограмів повинні були досягти Землі, найбільшим уламком повинна була стати частина каркаса апарату масою близько 150 кілограмів.

Загальна вартість місії UARS оцінюється в 750 мільйонів доларів.

Після того, як в 2005 році НАСА відмовилося від подальшої експлуатації супутника, пропонувалося відвезти його з орбіти на шатлі, однак цього не було зроблено. Супутник був переведений на нижчу орбіту і перейшов в “сплячий” режим. Згодом він зіткнувся з невідомим предметом. Експерти вважали вірогідною причиною руйнування UARS зіткнення з фрагментом радянського супутника “Космос-1275“.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.