Новини світу. 17 серпня. Політичні рішення в майбутньому замість фінансових заходів у теперішньому – саме так охарактеризували спостерігачі підсумок зустрічі лідерів Франції та Німеччини Ніколя Саркозі та Ангели Меркель.

Їм не вдалося зрозуміти, що проблеми не стосуються бюджетної політики

Оголошена ними програма виходу з боргової кризи в єврозоні включила в себе створення економічного уряду і прихильність збалансованості державних фінансів.

“Наші пропозиції ставлять своєю метою відновлення довіри ринків завдяки нашим діям, – сказала Меркель. – І ми визнаємо, що безперервна і глибинна робота дозволять нам повернути цю довіру”.

На думку аналітиків, ніякого рішення не було прийнято з приводу такого очікуваного інвесторами випуску облігацій єврозони. Це зрозуміло: Берлін проти того, щоб платити чужі борги. У той же час лідери запропонували ввести податок на фінансові операції.

“Їм не вдалося зрозуміти, що насправді проблеми, які відбуваються сьогодні в єврозоні, не стосуються бюджетної політики, – вважає експерт з Брюсселя Пітер Клеппе, – джерело проблем – кредитно-грошова політика, тому що дуже складно проводити єдину валютну політику в усій єврозоні. У той час коли ВВП Німеччини зростав досить повільно, в Іспанії та Ірландії це відбувалося швидкими темпами, так що для цих двох країн було дуже погано зберігати низькі процентні ставки”.

Пропозиції лідерів двох провідних економік єврозони не заспокоїли діловий світ: за підсумками торгів, євро по відношенню до долара втратив 0,31%. Як пише європейська преса, “події на ринку продовжують випереджати політиків Євросоюзу, що не дозволяє їм взяти під контроль криза в зоні євро”.

Джерело euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.