Новини авто. 1 серпня. Чистий прибуток японського автоконцерну Honda Motor за підсумками I кварталу 2011-2012 фінансового року впав на 88% – до 31,7 млрд ієн ($408 млн).

Honda
Збитки Honda склали 88%

Настільки різке падіння показника було зумовлене наслідками землетрусу і цунамі, що обрушилися на Японію 11 березня і порушили ланцюжок поставок провідних японських автовиробників.

Операційний прибуток впав більш ніж в 10 разів – до 22,6 млрд ієн ($294 млн). Незважаючи на це, представлений показник виявився кращим за очікування ринку: опитані Thomson Reuters аналітики прогнозували, що компанія взагалі піде в операційні збитки, передає WSJ.

Додатковий тиск на результати компанії справила зміцнююча ієна, а також загальне уповільнення продажів на світовому авторинку. На цьому тлі виручка третього за величиною автоконцерну Японії скоротилася на 27% – до 1,71 трлн ієн ($22 млрд).

Honda постраждала від землетрусу сильніше за своїх конкурентів через особливості календаря поставок. До того ж на червень компанія планувала представити на своєму ключовому ринку (США) оновлену модель Civic, однак брак запчастин і падіння виробництва не дозволили здійснити цей задум. В результаті червневі продажі Civic впали на третину.

“Опора на ринок США – це одночасно і сильна, і слабка сторона Honda. Поки автоконцерн не зумів закріпитися на ринках, що розвиваються”, – цитує Reuters думку фонд-менеджера з Shinkin Asset Management Наокі Фудзівара.

Незважаючи на істотні втрати, компанія підвищила прогноз по прибутку на поточний фінансовий рік (завершиться 31 березня 2012р.) з 195 млрд ієн ($2,54 млрд) до 230 млрд ієн($3 млрд)

Через землетрус впали фінансові показники багатьох японських автовиробників. Так, за підсумками звітного кварталу прибуток Nissan знизився на 20%, а збитки Mazda виросли в 12 разів.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.