Новини здоров’я. 21 серпня. Відсутність ПДВ на ліки призводить до використання різних схем для ухилення від оподаткування, і фактичною подорожчання ліків в роздробі.

Ціна на ліки в Україні в 10 раз більша ніж насправді

Так, ціна на ряд імпортованих ліків відрізняється в Україні від ціни виробника в 10 раз.

За даними розслідування Державної митної служби 74% ліків, імпортованих з Білорусі, продаються в Україні посередницькими компаніями, зареєстрованими в Новій Зеландії, США та Ізраїлі. Аналогічна схема діє при постачанні ліків з Росії.

У результаті проходження через ланцюжок посередників ціни на ліки в українських аптеках різко відрізняються від ціни виробника.

Наприклад, препарат для лікування ішемічного інсульту «Церегін», коштує у білоруських аптеках за нашим курсом 10,88 грн за упаковку, а в Україну постачається офшорами по 111 грн – в 10 разів дорожче!

У 2010 році МОЗ – уже в складі Кабміну Азарова – закупив через фірму Isatella limited (Кіпр) 601800 доз вакцини для профілактики туберкульозу за ціною від 14,63 до 16,15 грн за одиницю. Тоді як в 2009 році – при Кабміні Тимошенко – компанія «Ганза» здійснила дві поставки цієї вакцини МОЗ, використовуючи прямий контракт з виробником, за ціною 1,53 грн за упаковку! В результаті завищення ціни в 10 разів за кордон було додатково перераховано 8,4 млн грн бюджетних коштів.

Митниця передала ці факти в компетентні органи, проте ніхто з посадових осіб поки не затриманий, хоча тендерний комітет МОЗ попереднього уряду – хто під слідством, хто під арештом.

Джерело ЦЕНЗОР.НЕТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.