Новини світу. 5 серпня. За минулий тиждень капіталізація світового фондового ринку зменшилася на $2,5 трлн на тлі розпродажів цінних паперів.

birzha
Інвестори масово розпродують ризикові активи

Інвестори розпродавали акції через ризики розповсюдження бюджетно-боргової європейської кризи на Італію та Іспанію, а також повторення глобальної рецесії.

Втрати загальносвітового індексу акцій MSCI All-Country World Index, який сьогодні може зафіксувати максимальне тижневе зниження з листопада 2008р., за минулі чотири з половиною торгові дні склали 8,6%, що відповідає розміру ВВП Франції.

Напередодні індикатор довів до 10% своє падіння з річного максимуму, досягнутого в травні 2011р., тим самим формально вступивши в смугу корекції. При цьому американський індекс широкого ринку S&P 500 “полегшав” на $840 млрд, а європейський MSCI Europe – на $817 млрд з травня 2011р.

В останні два тижні тренд на світових ринках був негативним, проте ситуація помітно погіршилася вчора, коли фондовий ринок США втратив всього за день 4-5%. Зараз ринкові індикатори продовжують йти в мінус в Азії і Європі, знизилися котирування нафти і металів. Інвестори масово йдуть з ризикових активів в ієну, treasuries (державні боргові зобов’язання США) і золото.

На цьому тлі аналітики і експерти закликають європолітиків надати підтримку банкам Старого Світу, захистити від ризиків реальний сектор економіки, а також відкрити екстрені кредитні лінії для Рима і Мадрида.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.