Новини технологій. 25 серпня. Кожен п’ятий користувач соціальних мереж переходить за посиланнями, незалежно від того, чи знає він відправника чи ні. Про це свідчать результати дослідження з безпеки, проведеного компанією G Data Software в 11 країнах.

В II кварталі року було відзначене бурхливе зростання кількості шкідливих програм

46% не переходять по посиланнях взагалі, і третя група респондентів тільки переходить за посиланнями від “друзів” і знайомих користувачів, – повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

“Одним з найпопулярніших видів шахрайства є поширення зловредів через посилання на порталах та соціальних мережах. Особливо через скорочені посилання, які на перший погляд не видають свого ресурсу, – розповідає Едді Вільямс (Eddy Willems), євангеліст з безпеки G Data Software. – І такі лінки, які повинні були вести на місце зі скандальними відео, переводять користувача на заражені сайти. Для боротьби з таким шкідливим ПЗ, необхідно використовувати програму для безпеки з вбудованим http-сканером, і бути акуратніше з лінками від невідомих користувачів “.

Молоді користувачі вільніше себе почувають у соціальних мережах, ніж літні. Але, незважаючи на це, за результатами дослідження G Data, вони менш акуратні з посиланнями: чим старше користувач, тим менша ймовірність, що він взагалі відкриє будь-яке запропоноване йому посилання. Але зате молоді респонденти підготовленіші до ризиків в соціальних мережах у ставленні до посиланнях від знайомих і незнайомих користувачів.

Дослідники також відзначають невелику різницю в поведінці жінок і чоловіків у соціальних мережах. Подібно поведінці молодих користувачів чоловіки рідше звертають увагу, хто прислав те чи інше посилання. У той же час жінки трохи обережніші, воліють переходити по URL тільки від членів своєї групи.

Нагадаємо, в II кварталі року було відзначене бурхливе зростання кількості шкідливих програм для мобільних платформ. У порівнянні з I кварталом кількість модифікацій зловредів під J2ME (ПЗ для телефонів і смартфонів початкового рівня), збільшилася в два рази, а під Android OS – в три.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.