Новини світу. 5 серпня. Відео. Перше відео зсередини дока, де в умовах суворої секретності розслідують причини аварії судна “Булгарія” на Волзі в Татарстані з’явилося в інтернеті.

Пасажири "Булгарії" не знали, що судно тоне

Останки корабля посилено охороняються. На нього не пустили навіть родичів загиблих – через небезпеку руйнування судна, пише Life News.

За 56 років плавань по водоймах “Булгарія” досить зносилася.

“Товщина залізних листів нижче ватерлінії в деяких місцях лише трохи більше 5 міліметрів”, – розповів один із співробітників дока, де обстежили “Булгарії”. Передбачені товщина має бути 10 міліметрів.

Офіційно слідчі заходи на судні закінчені, результати готові і доповіли начальству. Тепер справа залишається лише за документацією, але корабель все одно ізолювали. Днями корабель перевірили на наявність радіації.

ВІДЕО

“Булгарія” – у минулому “Україна” – була штабом під час ліквідації Чорнобильської АЕС. Впливу небезпечного для людини виявлено не було, на кораблі вона коливається від 8 до 14 мкР/год.

Стоїть судно з сильним правим креном: поставити його прямо досвідчені працівники суднобудівного дока так і не змогли. Заважають фекальні маси, які не були вчасно злиті і меблі, які під час аварії скотилися на правий бік.

“Довелося зробити в днищі корабля пробоїну, щоб залишки води та мулу вилилися з трюму корабля. Зробити це було неважко – обшивка покрита іржею”, – розповіли виданню.

Всередині корабля темно, сиро і пахне “смертю”, відзначають в Life News. Все покрито брудом, мулом і мазутом. Через сильний правий крен пересуватися по палубі складно і небезпечно, дерев’яні підлоги розпороті.

На стінах намальовані плани евакуації та місцезнаходження гумових шлюпок. Але пасажири не могли скористатися ними – занадто мало часу було на порятунок, а сходи, що ведуть до єдиного виходу настільки вузькі і незручні, що підніматися по них складно і зараз, пише видання.

З 122 загиблих, 119 тіл знайшли саме всередині судна, лише троє потонули за бортом. Решта захлинулися прямо в своїх каютах, в коридорах, в музичному салоні.

Через відсутність електрики їх так і не змогли сповістити про біду. На кораблі давно були неполадки з електропостачанням, але річковий регістр все одно дав дозвіл на експлуатацію судна.

На столах в каютах досі лежать пакетики чіпсів, розбиті келихи. Люди відпочивали в своїх каютах, не підозрюючи, що корабель тоне.

Причиною масової загибелі людей могло стати порушення правил техніки безпеки. Пасажирам ніхто не пояснив що рятувальні жилети треба надягати вже на поверхні, інакше з затопленого судна не вибратися. Водолази знаходили тіла під стелею, були змушені знімати жилети, щоб витягти загиблих на поверхню.

У каютах зустрічаються особисті речі пасажирів: сумки, валізи, забуті святкові туфлі, косметика, одяг, засоби особистої гігієни.

“Булгарія” проведе в доці ще чимало часу, перш ніж її утилізують. Кілька деталей корабля залишать для пам’ятника, в пам’ять про загиблих у катастрофі.

За матеріалами Life News

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.