Новини медицини. 1 серпня. Бельгійські лікарі однієї з клінік столиці Брюсселя (Cliniques Universitaires St. Luc in Brussels) успішно застосовують словесне навіювання для анестезії пацієнтів перед хірургічними операціями.

Бельгійські хірурги гіпнотизують пацієнтів

У деяких випадках достатньо короткого сеансу гіпнозу в операційній, в інших – гіпнотичне навіювання доповнюється місцевою анестезією, але при цьому вдається уникнути традиційної в таких випадках загальної анестезії, з чималою кількістю побічних ефектів і ускладнень.

В даний час в клініці не менше 33% операцій на щитовидній залозі і 25% втручань з приводу раку молочної залози виконуються з використанням сугестивних методів знеболення.

Бельгійські лікарі зуміли провести з 2003 року понад 8 000 операцій, при яких рекомендована загальна анестезія замінялася місцевою із використанням гіпнозу. Це значно прискорює одужання хворих у післяопераційному періоді і знижує витрати клінік.

Не меншу популярність метод має і в сусідній Франції, де можна отримати  повну підтримку з боку місцевого товариства анестезіологів (French Society of Anesthesiologists). Так, в одній з клінік міста Ренн, столиці провінції Бретань в даний час не менше 50% всіх операцій виконується за допомогою гіпнотичної анестезії.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.