Новини світу. 16 серпня. Економіка єврозони зросла значно повільніше в другому кварталі ніж у першому – ріст склав 0,2%.

єврозона, ВВП, гроші
Єврозона гальмує

Таке сповільнення в цей період є першим з часу рецесії у 2009 році.

Згідно з даними статистичного агентства Європи Євростат, ВВП 17 країни з валютою євро у другому кварталі цього року зросло на 0,2% і на 1,7% з другого кварталу 2010 року.

Таке різке сповільнення є першим з ІІ кварталу 2009 року, коли ВВП впало до 0,2% – це був останній з п’яти кварталів послідовного падіння економіки єврозони, зумовленого глобальною кризою.

Теперішня цифра є нижчою ніж були очікування: економісти сподівалися на ріст у 0,3% у порівнянні з І кварталом і в 1,8% у порівнянні з попереднім роком. В першому кварталі ріст єврозони склав 0,8%.

Це може змусити Європейський центробанк відмовитися від збільшення процентної ставки, оголошеного в квітні та липні цього року.

Економіка Німеччини, найбільша в ЄС, за даними Євростату, зросла на 0,1% (найнижчий показник з 2009 року), тоді як економіка Франції взагалі не показала росту.

Найбільший внесок у динаміку ВВП єврозони зробила Латвія, яка економіка якої зросла на 2,2%.

Економіка 27 країн ЄС також показала ріст у 0,2%, тоді як у перші три місяці року ВВП ЄС зріс на 0,8%.

Економіка Іспанії зросла на 0,2%. Водночас Португалія “застопорилася” і лишилася на попередній позиції. Даних про Грецію та Ірландію, також проблемних економік Європи, поки що немає.

Є й деякі яскраві латки на економічній мапі Європи: ВВП Італії зросло на 0,3% з 0,1% в першому кварталі, Фінляндія прискорилася на 1,2% з 0,4%, економіка Австрії зросла на 1% у ІІ кварталі з 0,8% в першому.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.