Новини України. 26 серпня. Віктор Янукович поступив нелогічно, присвоївши найвище військове звання людині на державній службі – голові СБУ Валерію Хорошковському.

Янукович вчинив нелогічно, вважає експерт

Як пише ЛігаБізнесІнформ, про це заявив директор Українського інституту публічної політики Віктор Чумак, коментуючи відповідне рішення Віктора Януковича.

“Є указ про порядок присвоєння генеральських звань вищому офіцерському складу Збройних сил і інших військових формувань України.

Він передбачає кілька критеріїв присвоєння звань: термін перебування на посаді, термін перебування в попередньому званні і так далі. У цьому указі є пункт про присвоєння військових звань в порядку переатестації.

Але, чесно вам скажу, я не можу пригадати, чи передбачає цей порядок переатестацію з державного радника митної служби “, – підкреслив Чумак, додавши, що не виключає, що разом з присвоєнням нового звання голові СБУ були також внесені зміни в указ про порядок присвоєння звань.

“Як можна присвоїти найвище військове звання в Україні в порядку переатестації людині, яка знаходиться на державній службі і не мав відношення до військової служби? На мій погляд, це абсолютно нелогічно”, – зазначив експерт.

За його словами, переатестувати митника на офіцера можна тільки за його попереднім військовим званням, за яким він служив в армії.

Відповідаючи на запитання, які можуть бути підстави у президента приймати таке рішення, і чи є заслуги у глави СБУ, за які він міг отримати це звання, Чумак зазначив, що “люди десятиліттями йдуть до цього звання”.

“По-перше, звання генерала армії не може бути адекватно посаді голови СБУ. Таке звання логічно мати начальнику Генерального штабу ЗСУ, який є головнокомандувачем ЗСУ. Але це не може бути людина цивільної служби. Навіть сам Хорошковський говорив, що його відомство не повинно мати ставлення до військової служби “, – нагадав експерт.

У свою чергу, Олександр Турчинов, який раніше очолював СБУ, також прокоментував рішення президента.

“Це не спеціальне звання, це військове звання, і тому мені дивно, як цивільній людині можна одразу присвоїти звання генерала армії”, – сказав Турчинов, передає УП

На запитання, про що може свідчити присвоєння цього звання Хорошковському, Турчинов припустив: “Напевно, президент, який присвоїв таке звання, задоволений роботою Служби безпеки України”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.