Новини політики. 27 серпня. “Збиток від дій Кабінету міністрів в 2004 році під керівництвом Віктора Януковича може позмагатися із сумою осудних збитків в “газовій справі” Юлії Тимошенко.

Хто більше витягнув грошей з України?

Зокрема, мова йде про реалізовану чиновниками уряду і керівництвом НАК “Нафтогаз Україна” в квітні-серпні 2004 року схему погашення заборгованості перед РАО “Газпром” за спожитий українцями і не оплачений Україною в 1997-2000 роках природний газ.

15 листопада 2001 Верховною Радою було ратифіковано міжурядову угоду про додаткові заходи щодо забезпечення транзиту російського природного газу по території України.

Документ визначив остаточний механізм погашення заборгованості НАК “Нафтогаз Україна” перед РАО “Газпром” шляхом випуску стандартних корпоративних єврооблігацій з терміном погашення з 2004 по 2013 рік.

Для України така схема погашення газових боргів була надзвичайно вигідна і дозволяла поступово, не погіршуючи фінансового стану “Нафтогазу Україна”, погасити всі борги до 2013 року.

Проте, за рішенням кількох українських чиновників у реалізацію цього проекту з порушенням закону були внесені корективи, які спричинили “надмірні витрати”.

Зокрема, до протоколу переговорів від 6 серпня 2002 року між “Газпромом” і “Нафтогазом” була внесена фраза про залучення “Зовнішекономбанку” (ЗЕБ) як єдиного фінансового консультанта і компанії White & Case в якості юридичного консультанта.

Це і стало початком реалізації задуму про зміну схеми погашення боргу і переходу за єврооблігаціями на розрахунок грошовими коштами.

Правління НАК погодився з пропозицією “Газпрому” щодо врегулювання заборгованості шляхом переуступки всієї наявної заборгованості НАК “Внєшекономбанку” всупереч розробленій раніше схемі.

Завершив цю схему прийняття відповідної постанови Кабінету міністрів від 06.08.2004 року.

У зв’язку з цим виникає питання, чи порушує закон прем’єр-міністр (у даному випадку, Янукович), підписуючи незаконну постанову?

Ймовірні збитки України за всіма рішеннями в газовій сфері за десять років становлять 38,6 мільярдів доларів.

Як відомо, в “газовій справі” Юлії Тимошенко збитки від її діяльності оцінюються в 1,5 мільярда гривень.

Джерело Газета по-киевски

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.