Новини політики. 21 серпня. Президент Україна Віктор Янукович заявив про однозначний зовнішньополітичний вибір України – рух у бік Європи.

Україна хоче в Європу

«Незважаючи на труднощі, головний крок уже зроблено: ми остаточно визначилися зі своїм майбутнім. Європейський вибір став основою зовнішньополітичної ідентичності України. А європейські цінності – основою нашого розвитку», – говорить глава держави.

«Ми впевнені, що Угода про асоціацію і про створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі – це те, що сьогодні потрібно і Україні, і Європейському Союзу. Сподіваємося, що це зрозуміють і наші партнери», – заявляє український президент.

«Україна не просто хоче бути європейською країною. Цей географічний факт не потребує зайвих підтверджень. Ми хочемо долучитися до великого європейського проекту – побудови єдиної Європи на основі цінностей свободи, демократії та права. Долучитися в складний час, прагнучи отримати не субсидії або поблажки, а можливості і права. Долучитися, всупереч жорсткому тиску та свідомому гальмуванню, на правах рівних партнерів. Долучитися – заради нашого спільного майбутнього», – вважає президент.

Разом з тим, говорить далі Віктор Янукович, Україна глибоко усвідомила, що європейський прогрес «неможливий без добросусідських відносин з Росією».

«Роки незалежності незаперечно довели, що такі відносини можливі тільки на основі чіткого дотримання двостороннього балансу національних інтересів і взаємної поваги. Держава та її керівництво зроблять все від них залежне для побудови такого балансу», – зазначив він.

Глава держави також підкреслив важливість відносин із США та Китайською Народною Республікою. За його словами, Україна і далі буде розвивати співробітництво з НАТО та іншими інститутами з питань безпеки в Європі.

«Національний прагматизм, в основі якого закладені інтереси українського громадянина, – це наш орієнтир у побудові відносин з іншими державами», – зазначає Віктор Янукович.

«Ми знаємо, що робити, і усвідомлюємо, як цього досягти. Ми визначили стратегію розвитку, і нам достатньо політичної волі для її реалізації. Європейська демократична багата Україна, вільна держава, в якій людина відчуватиме себе захищеною, – це наша мета, і вона буде досягнута… Ця мета об’єднує всіх українців, незалежно від політичних уподобань чи віри. Шлях до її досягнення безальтернативний – це глибока модернізація країни. На цьому шляху ми сподіваємося на підтримку всіх європейців», – говорить український президент.

«Прийде час, і років через десять Україна буде в Європейському Союзі, увійде в коло розвинених країн. Я в цьому переконаний», – говорить Віктор Янукович.

Нагадаємо, що про необхідність для України визначитися з пріоритетами говорив президент Росії Дмитро Медведєв ще в червні 2011 року.

«Мене не бентежить анітрохи європейська інтеграція України. Це, врешті-решт, суверенна країна, і вам вибирати, куди інтегруватися. Хочете – в Євросоюз, якщо вас там чекають, хочете – в інші місця», – сказав Медведєв на прес-конференції в «Сколково».

«Єдине, що я хочу сказати, абсолютно точно, що якщо Українаі, наприклад, вибере європейський вектор, то їй, звичайно, буде важче знаходити якісь розв’язки в рамках єдиного економічного простору і Митного союзу, в якому беруть участь Росія, Казахстан і Білорусь, бо це інше інтеграційне об’єднання», – зазначив він.

«Не можна бути скрізь. Або там, або там. Не можна сидіти на двох стільцях, потрібно робити якийсь вибір», – підкреслив Медведєв.

Разом з тим, як повідомила на поточному тижні Financial Times, головуюча в ЄС Польща виступає за якнайшвидше підписання з Україною угод про свободу торгівлі та співробітництво, щоб “підсилити вплив ЄС на Київ“. Її опоненти наполягають на тому, що спочатку слід посилити вплив, а вже потім підписувати документи. Важливість спору обумовлена ще й тим, що його результат “може стати прецедентним для інших країн, розташованих по сусідству з ЄС“, пише FT.

Джерело Ежедневник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.