Новини України. 19 серпня. Колишні президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко назвали свої головні помилки за час правління країною

Ющенко, Кравчук, Кучма
В кожного президента знайдеться "відмазка"

Про це екс-президенти України розповіли в інтерв’ю журналу Фокус.

Леонід Кравчук жалкує про погано сформований уряд. Кучма теж нарікає на призначення і поганий досвід. В Ющенка, як він і завжди говорив, найбільша помилка – це Тимошенко. Водночас Віктор Янукович ще не визначився з помилкою

“Невдалих кадрових рішень було багато. Президенти – звичайні люди, і вони теж роблять помилки. Особисто я шкодую про те, що погано сформував Кабмін. Потім це позначилося на економіці країни, міжнародних відносинах. Приміром, Україна взяла на себе борги держпідприємств перед Росією. Це помилка, цього не можна було робити. Ми не вирішили питання валютних боргів Україні, і в цьому теж провина уряду”, – нарікає Кравчук.

Президенти – звичайні люди, і вони теж роблять помилки. Особисто я шкодую про те, що погано сформував Кабмін.

Леонід Кучма пояснює помилки першого президентського терміну політичною недосвідченістю.

“Але на жаль, зараз розумію, що і крім них, робив призначення не менш, а то і більш помилкові, ніж прем’єрство Павла Лазаренка. Всі ці роки, а останні місяці – особливо, я постійно думав про те, що прийнято називати касетним скандалом. … Явно у справі не обійшлося без спецслужб, без структур, які повинні забезпечувати національну безпеку і оборону. Але справа-то в тому, що на всі більш-менш значущі пости в цих структурах людей призначає президент. Він дає їм спеціальні можливості та повноваження. І виходить, що того або тих, хто організував, проводив, прикривав цю операцію проти України, теж призначив я. От і запитуєш себе: і кого ж ти Леонід Данилович, пустив тоді в город? Сподіваюся, що суд у цій справі остаточно поставить крапку”, – зазначив Кучма.

От і запитуєш себе: і кого ж ти Леонід Данилович, пустив тоді в город?

Віктор Ющенко головною своєю помилкою вважає призначення на прем’єрський пост Юлії Тимошенко.

“Я неодноразово говорив, що головною помилкою свого президентства вважаю призначення Тимошенко прем’єром. Але конфлікт між Ющенком і Тимошенко – це не особисті антипатії. Він виник ще в 2005 році через те, що ми сповідували різні підходи у вирішенні головних проблем. Питання у світогляді, у баченні стратегії розвитку країни. Воно в нас виявилося абсолютно різне. Я вважав і вважаю, що перемога Тимошенко на минулих президентських виборах могла привести країну до катастрофи”, – пояснив Ющенко.

Неодноразово говорив, що головною помилкою свого президентства вважаю призначення Тимошенко прем’єром.

Віктор Янукович пообіцяв, що відповість на питання, що стосуються його правління, пізніше.

Нагадаємо, перший президент України Леонід Кравчук перебував при владі з 1991 по 1994 рік, другий президент Леонід Кучма керував країною з 1994 по 2005 рік, третій президент Віктор Ющенко був при владі з 2005 по 2010 рік. У лютому 2010 року четвертим президентом України став Віктор Янукович.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.