Новини України. 13 серпня. Більшість українських готелів не володіють жодними сертифікатами відповідності.

Умови не відповідають якості

Але закон змусить їх це зробити з початку наступного року. Експерти вважають це великим позитивним кроком у якості наданні готельних послуг.

Відповідно до законодавчих змін, внесених до Закону “Про туризм”, передбачено обов’язкову категоризацію українських готелів вже з січня 2012 року. У держслужбі туризму і курортів України схиляються до запровадження європейської системи стандартизації Hotelstars Union, яка діє останніх три роки у більшості європейських країн і дає більш об’єктивну оцінку послуг, котрі надають готелі, заявив заступник відомства Дмитро Заруба.

Реалії такі, що менше 10 відсотків українських готелів – сертифіковані і мають відповідні документи Держспоживстандарту, решта самі визначили свою “зірковість”, не маючи на це жодних дозволів, але є і такі, що взагалі цим не переймаються, розповів в інтерв’ю Deutsche Welle експерт готельної справи Іван Лунь.

“Відтак, якість послуг, які вони надають, далека від встановлених Україною, а тим паче від європейських стандартів, а от ціни – ринкові. Проблема у тому, що власники готелів від початку будівництва об’єкту не одразу визначаються з категорією, а вже згодом виставляють собі “зірочки”, зазначив експерт.

Приміром, у Львові, за даними державного підприємства Науково-дослідний інститут “Система”, з 35 діючих готелів лише 11 сертифіковані, решта – відповідають вимогам безпеки (без жодних зірок).

На думку Івана Луня, саме обов’язковість категоризації змусить готелярів покращити якість послуг готельної інфраструктури, адже зараз іноземний споживач часто залишається ошуканим. Бо на інтернет-сторінці він бачить одну картинку, а насправді надані послуги далекі від загальноприйнятих європейських стандартів.

Можливо, після цього іноземець більше не захоче їхати не те що до цього готелю, але й в Україну в цілому, каже експерт. І додає, позитивних зрушень у сфері надання готельних послуг можна реально чекати із запровадженням обов’язкової категоризації за європейської системою стандартів та належного державного контролю.

Процедура отримання категорії не є витратною, і навряд чи тут діють якісь корупційні схеми, розмірковує фахівець готельної справи, причиною нехтування радше є “необов’язковість” категоризації. Європейську систему стандартизації, до запровадження якої нині схиляється Держслужба туризму і курортів (Hotelstars Union), Лунь вважає на сьогодні найбільш прогресивною.

Експерти прогнозують, що після впровадження обов’язкової категоризації готельний сегмент в Україні поділиться, і найбільше бракуватиме номерного фонду середньої ланки – номерів у трьохзіркових готелях, а переважатимуть пропозиції “чотири і дві зірки”.

Наразі, через реорганізацію у Держслужбі туризму, комісію, яка визначала категорію готелів, ліквідовано. Нової ще не створено. І чимало готелів очікують у черзі на отримання сертифікату відповідності. Особливо активно у цей процес включилися готелі Криму.

Джерело dw-world

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.