Новини України. 22 серпня. Якби Юлія Тимошенко стала главою держави в 2010 році, вона змінила б зміст газового контракту з Росією і “кинула Путіна”.

Тимошенко путін
Тимошенко могла би "кинути" Путіна, заявив Ющенко

Таку впевненість висловив третій президент України Віктор Ющенко в інтерв’ю Коммерсанту, пише ЛігаБізенсІнформ

Торкаючись питання, що збиралася робити Тимошенко з газовим контрактом у 2010 році у разі перемоги на президентських виборах, Ющенко зазначив: “Кинути Путіна, ще що-небудь зробити… Впевнений, відповідь була б! Я з упевненістю кажу, що й при іншому президентові ніхто б не жив з цією угодою “.

Також політик розповів, навіщо Тимошенко поспішила підписати газовий договір на умовах російської сторони: “Тому що так вона одноосібно вирішила головну проблему Європи – газову. Ви недооцінюєте політичні активи, отримані Тимошенко.

В Європі в ті дні мало хто цікавився деталями, на яких умовах до них став надходити газ. Сам факт початку поставок дозволив Тимошенко знайти ореол святості на європейській арені.

Тепер повернемося в Україну. Тут народу повідомили, що газ буде зі знижкою, по $ 223 – навіть дешевше, ніж обговорювалося в грудні. Створюється модель, при яких 2009 рік виглядає “шоколадним”. А про наступних роках людям розповідають, що буде ще дешевше “.

Ющенко підкреслив також, що хотів би, щоб зараз Печерський суд поставив питання про скасування газової угоди або окремих, найбільш проблемних його положень.

“Рішення суду повинно, як мінімум, підштовхнути чинну владу до зняття цієї проблеми через міжнародний арбітраж. Тим більше що в історії було чимало подібних прецедентів – і німці, і поляки вигравали у Газпрому позови з приводу некоректних договорів.

Я вважаю, що це має бути головним завданням суду – не персоніфікація процесу, а рішення проблем, які на 10 років формують економічну і соціальну напруженість в країні “, – підкреслив він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.