Новини світу. 5 серпня. Джиммі Вейлз, засновник проекту Wikipedia, пропонує спростити процедуру редагування статей і заохочувати авторів іконками з кошенятами і зірочками.

Джиммі Вейлз заохочує писати енциклопедію

Інтернет-енциклопедія втрачає авторів, які на добровільних засадах беруть участь у житті ресурсу. Про це розповів творець “Вікіпедії”, Джиммі Вейлз (Jimmy Wales), на щорічному заході “Вікіманія”, яка цього року пройшла в ізраїльському місті Хайфа.

В інтерв’ю Associated Press Джиммі Вейлз розповів, що типовим автором “Вікіпедії” є “26-річний хлопець”, який влаштовується на інше підприємство, одружується і, врешті-решт, покидає сайт. Джиммі також зазначає, що за 10 років існування вільної енциклопедії потреба в написанні нових статей знизилася.

Зараз ведеться робота зі спрощення редакційних правил і заплутаного процесу правок статей, який, як вважають керівники проекту, відлякує нових авторів.

“Наші ряди не поповнюються. Це не криза, але залишити це без уваги ми не можемо”, – сказав Вейлз.

У березні 2011 року писали і редагували статті близько 90 тис. осіб, до червня наступного року планується залучити ще 5 тис. осіб. “Вікіпедія” розвиває партнерський проект з університетами. Особлива увага приділяється співпраці з навчальними закладами Індії, Бразилії, Канади, Німеччини і Британії.

Щоб підбадьорити волонтерів, в “Вікіпедію” додали своєрідну кнопку «лайк» – WikiLove – нова функція дозволяє дарувати іконки з кошенятами і зірочками за вподобані статті.

За матеріалами ruformator

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.