Новини України. 26 серпня. Все найцікавіше, що сталося в українській культурі – не завдяки, а всупереч державі.

Юрій Андрухович
Андрухович: за 20 років українська культура стала різною

Про це розповів український письменник Юрій Андрухович в інтерв’ю “Українській правді. Життя”.

“Мені здається, один із підсумків 20-річчя той, що наша культура суттєво порізноманітнішала. У ній з’явилася поліфонія, плюралізм. У ній активно присутні Ліна Костенко і Лесь Подерв’янський, етно-фольк і сучасний авангард, “КомуВниз” і Алла Загайкевич, “ДахаБраха” і анімація Степана Коваля, Прохасько і Маков, харківський театр “Арабески” і львівський імені Курбаса. Ну, й так далі”, – сказав Юрій Андрухович.

“Інший підсумок: усе найцікавіше в українській культурі з’являлося не завдяки, а всупереч державі – як вільна творча ініціатива вільних людей. Так і повинно бути. Поява цих вільних людей – також один із підсумків. Аби тільки нинішня система все це поступово не розчавила, бо деякі симптоми є надто очевидними. Тому так важливо протестувати, зокрема і відкритими листами”, – додав він.

Андрухович також розповів, що письменник сьогодні “не може цілком ухилитися від політики”. За його словами, коли на письменника є запит, редакції телефонують і просять висловити свою думку щодо тої чи іншої ситуації, то він це робить.

“З підписанням листів – окрема ситуація. По-перше, не буває “підписання листа взагалі”. Усе визначається змістом листа і суспільним контекстом. Я підписав листа проти судової сваволі в Україні і тим самим підтримав Юлію Тимошенко, Юрія Луценка та інших теперішніх політув’язнених. Я зробив це цілком свідомо і переконано. Бо саме цих людей я вважаю на сьогодні найпоказовішими, найзнаковішими жертвами згаданої судової сваволі, іншими словами, безправ’я”, – розповів Андрухович.

“Їх повільно вбивають, щоб довести смерть Помаранчевої революції. Ось про це й треба говорити якомога голосніше, поки ще не всім заткнуто роти”, – додав він.

Письменник зауважив, що підписує листи протесту, а не хвалебні листи для влади.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.