Новини України. 12 серпня. Після приходу на пост президента Віктор Янукович почав активну «чистку» владних органів.

Янукович приймає до себе соратників Ющенка

Зокрема, звільнив багато високопосадовців, які працювали із екс-президентом Віктором Ющенком (2005 – 2010), однак деяким із них вдалося втриматися на посадах, а деякі були призначені пізніше.

Так, напередодні Янукович призначив своїм уповноваженим президента з прав дитини Юрія Павленка.

Як сьогодні зазначив сам Павленко, він не бачить протиріч у поєднанні державної посади із членством в партії «Наша Україна». Він додав, що Янукович запропонував йому цю посаду, якої не існувало до цього моменту в Україні, під час зустрічі в Криму.

Член партії «Наша Україна», Павленко двічі обирався депутатом Верховної Ради від партії Ющенка. Крім того, за наказами екс-президента він призначався радником президента та головою Житомирської облдержадміністрації. В уряді Тимошенко він займав посаду Міністра у справах сім’ї, молоді та спорту.

Зазначимо, що в Секретаріаті Президента Ющенка також працювала дружина Павленка. А Катерина Ющенко, дружина екс-президента, є хрещеною матір’ю дітей Павленка.

Ще одна соратниця Ющенка Марина Ставнійчук у квітні 2011 року стала радником президента Януковича – керівником Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента.

З 2007 по 2010 рік Ставнійчук була заступником Глави Секретаріату Президента. Зазначимо, що з 2009 року вона є членом Європейської Комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія).

Крім того, з 2010 року до команди Януковича приєднався активний учасник Помаранчевої революції Владислав Каськів. Нагадаємо, у 2005 – 2006 роках він був штатним, а потім позаштатним радником президента Ющенка.

У серпні минулого року Каськів очолив робочу Групу з національніх проектів Комітету з економічних реформ при президентові Януковичі, а з грудня став главою Державного агентства з інвестіцій та Управління національними проектами України.

Зауважимо також, що Раду національної безпеки і оборони досі очолює Раїса Богатирьова, яку на цю посаду у 2007 році призначив Ющенко.

А колишній глава Секретаріату Президента Віктор Балога отримав в уряді Миколи Азарова пост глави МНС.

В Адміністрації Президента Януковича з часів Ющенка на високих постах досі працює шестеро чиновників. Зауважимо, що після свого приходу Янукович видав указ про перейменування Секретаріату Президента на Адміністрацію.

Варто зазначити, що Янукович працевлаштував і самого Ющенка. Так, екс-президент став співголовою ради з питань розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу “Мистецький арсенал”, створеного як консультативно-дорадчий орган при президентові.

Джерело Тиждень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.