Новини світу. 4 серпня. Згідно з рейтингом, складеним аналітиками консалтингової компанії Maplecroft, Сомалі через величезну кількість радикальних ісламістських угруповань, пов’язаних з “Аль-Каїдою”, зберегла лідерство в списку найбільш небезпечних з точки зору тероризму держав планети.

У Сомалі - найнебезпечніше

Компанію їй склали торішні “фіналісти” – Пакистан, Ірак і Афганістан, а також приєдналася до них наймолодшаа держава світу Південний Судан, передає Reuters.

Найбільше зростання терористичної загрози показали Ємен, Іран, Уганда, Лівія, Єгипет і Нігерія. Якщо в арабських країнах це пов’язано з наслідками так званої “арабської весни”, то в Уганді та Нігерії відзначається активізація дій сепаратистського підпілля.

У топ-20 країн з “екстремальним ризиком“, куди не рекомендується їздити туристам, також увійшли палестинські території, Республіка Конго, Центрально-Африканська Республіка, Колумбія, Алжир, Таїланд, Філіппіни.

Усього в рейтингу представлено 198 країн. Оцінка проводиться за показниками частоти і рівня терористичних атак, а також кількості жертв, до яких вони призвели. Дані взяті з міжнародної системи контролю інцидентів Національного центру з боротьби з тероризмом США.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.