Новини України. 8 серпня. Одноразову грошову допомогу при виході на пенсію отримав 131 депутат 4 та 5 скликань Верховної Ради.

Верховна Рада, ВРУ
Депутати виходять на пенсію і не хвилюються за свій добробут

Про це, як пише УП, повідомили в апараті парламенту у відповідь на запит видання, поданий на підставі закону “Про доступ до публічної інформації”.

Як зазначили в апараті Верховної Ради, у якості такої допомоги цим депутатам виплатили 9 мільйонів 603 тисячі гривень.

Водночас у парламенті відмовилися повідомити конкретні прізвища депутатів, які отримали допомогу та суми виплат, посилаючись на рішення Конституційного суду від 1997 року.

Крім того, у апараті парламенту також повідомили, що 52 народних депутати 4 та 5 скликань парламенту отримують матеріальну допомогу у зв’язку з неможливістю працевлаштування.

Загальна сума таких виплат складає 409 тисяч гривень. Конкретні дані про ці виплати у апараті парламенту також відмовилися повідомити, посилаючись на теж саме рішення суду.

Як відомо, згідно з законом про статус народного депутата, парламент забезпечує колишнім обранцям безпосередньо після закінчення строку повноважень, на період їх працевлаштування, виплату матеріальної допомоги до досягнення ними пенсійного віку за умови, що їх трудовий стаж перевищу 25 років для чоловіків та 20 років для жінок.

Також у разі виходу на пенсію депутат отримує одноразову грошову допомогу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.