Новини України. 14 серпня. Від сьогодні в Україні набуває чинності закон, який дозволяє подавати електронні документи для державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

комп'ютер, інтернет
Підприємці можуть подавати електронні документи

Однак повністю відмовитися від паперових документів не вдасться. Документ набирає чинності через дев’ять місяців після того, як у жовтні 2010 року був прийнятий парламентом.

Зокрема, запроваджується електронна державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також подача запитів на отримання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців в електронному вигляді.

При подачі електронних документів буде задіяний електронний підпис. Його слід отримувати і щорічно оновлювати шляхом особистого візиту до реєстраторів. Бізнесмену, що відкриває підприємство, обов’язково доведеться ходити до податкової інспекції, органів статистики та Пенсійниого фонду.

У тексті закону прописана і норма, згідно якої зміни до реєстраційних документів вносяться виключно в колишньому, “паперовому” порядку.

Всю необхідну інформацію, що стосується електронного формату документів (на основі відкритого стандарту XML), а також програм формування та подання документів, необхідних підприємцям для проведення реєстрації, можна знайти в безкоштовному доступі на офіційному веб-сайті Держкомпідприємництва.

Джерело УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.