Новини світу. 27 серпня. Під найбільшою в світі за розмірами басейну, повноводності і довжиною річкою світу – Амазонкою – у Південній Америці на глибині до 2-4 кілометрів протікає ще одна річка, що живиться грунтовими водами.

Амазонка

Таке відкриття зробили вчені з департаменту геофізики Національної обсерваторії Бразилії.

Підземний водний велетень – Хамза (названа ім’ям керівника групи дослідників), за даними вчених, тече в тому ж напрямку, що і Амазонка, і однакова з нею по довжині, але не йде ні в яке порівняння зі своєю наземною «сестрою» за повноводністю. Щомиті в Амазонці зі швидкістю 5 метрів в секунду протікає маса води, що дорівнює 133 тис. кубічних метрів, а в підземній це показник не перевищує 3,9 тис. кубометрів на секунду. (Для порівняння: витрата води в гирлі Дніпра – 1,6 тис. кубометрів на секунду.)

Хамза, як стверджують дослідники, бере початок біля Анд і тече під землю майже прямо по скелястій породі на глибину майже до 2 кілометрів, а потім міняє напрямок і поступово вирівнюється в горизонтальному напрямку.

Відомості про підземною річкою отримані фахівцями на основі вивчення даних з 241 свердловини, пробурених в 1970-1980 роках бразильською компанією “Петробрас”.

Джерело Зеркало недели

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.