Новини нерухомості. 22 серпня. З останнього тижня серпня у великих містах Україні активізувався попит на оренду недорогого житла для студентів.

Студентам слід поквапитися - у вересні дешевих пропозицій не буде

У порівнянні з початком минулого навчального року, вартість довгострокової оренди зросла в середньому на 5-8%, а кількість ВНЗ, які надають гуртожитки, скоротилася, пише сайт 3doma.ua.

Глобальне пожвавлення ринку оренди у великих студентських центрах країни починається з останнього тижня серпня. У Києві, звичайно, трохи раніше – з 15-17 серпня. Студенти, їхні родичі, починають пошук найбільш оптимальних за ціною і якістю пропозицій.

Згідно з інформацією видання, мінімальна вартість оренди це 2,5 тис. грн. Дешевше можна знайти хіба що в дуже поганому стані.

Середня ціна оренди квартири за період з початку 2011р. збільшилася на 5%. Як і рік тому, дешевих пропозицій дуже мало. Йдеться про пропозицію оренди вартістю до 3 тис. грн. У цьому ціновому сегменті пропозиція перевищує попит. Після 4 тис. грн./місяць – навпаки.

У малій квартирі, “хрущовці” у віддаленому районі столиці з важкою транспортною розв’язкою можна знайти пропозицію вартістю 1800 грн./місяць.

Дорога вартість оренди окремих квартир і брак місць у гуртожитках спонукає студентів знімати окремі кімнати. Серед пропозицій: одна кімната в квартирі, з господинею або на підселення. Порівнюючи пропозиції кімнат у серпні з минулим місяцем, можна говорити про те, що кількість варіантів зросла, а вартість оренди знизилася у більшості регіонів.

Вартість місячної оренди кімнат у різних регіонах України:

Київ:
Мінімальна вартість – 800 грн.
Максимальна вартість – 3,5 тис. грн.
Середня вартість – 1,4 тис. грн. (1,2 тис. грн. в липні)

Харків:
Мінімальна вартість – 500 грн.
Максимальна вартість – 1,2 тис. грн.
Середня вартість – 870 грн. (930 грн. в липні)

Донецьк:
Мінімальна вартість – 500 грн.
Максимальна вартість – 1,3 тис. грн.
Середня вартість – 790 грн. (940 грн. в липні)

Дніпропетровськ:
Мінімальна вартість – 500 грн.
Максимальна вартість – 1,5 тис. грн.
Середня вартість – 780 грн. (862 грн. в липні)

Одеса:
Мінімальна вартість – 800 грн.
Максимальна вартість – 1,6 тис. грн.
Середня вартість – 1,1 тис. грн. (1,2 тис. грн. в липні)

Львів:
Мінімальна вартість – 400 грн.
Максимальна вартість – 800 грн.
Середня вартість – 550 грн. (400 грн. в липні)

Часом студенти орендують трикімнатну квартиру на п’ятьох, і це виходить дешевше, ніж одному орендувати однокімнатну. Трикімнатну квартиру на 5-6 осіб можна знайти за 3-5 тис. грн. Тоді житло обходиться трохи дорожче, ніж у гуртожитку. В Києві, наприклад, більшість гуртожитків коштує від 500 до 800 грн./міс. Водночас далеко не всі ВНЗ мають можливість надати гуртожиток.

Ще один варіант: орендувати кімнати. У середньому кімната в квартирі з господинею коштує 1000 грн. Можна знайти і дешевше, але там і умови будуть поганими.

За матеріалами 3doma.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.