Новини науки. 26 серпня. Вчені підтвердили зв’язок між вагою і інтелектом. Товсті люди найчастіше гірше справляються із завданнями на логіку, аргументацію і планування.

вага, схуднення
Вчені підтвердили зв'язок між вагою та інтелектом

В ході вивчення 38 дослідження на тему ожиріння і когнітивних функцій, вчені з Австралії дійшли висновку, що між ними існує своєрідне зачароване коло.

Погані навички у плануванні, аргументації і вирішенні завдань асоціюються з набором надмірної ваги, який, у свою чергу, ще сильніше посилює інтелектуальні проблеми за допомогою біологічних механізмів.

При цьому зв’язок між ожирінням і інтелектом зберігався при обліку інших факторів ризику, таких як проблеми зі здоров’ям або соціальний статус, і виявлявся в однаковій мірі у дітей, підлітків та дорослих людей.

За словами дослідників, ожиріння – це не тільки проблема способу життя, а й проблема, пов’язана з роботою мозку. Однак це не означає, що всі товсті люди дурні, хоча, як група, вони відрізняються великою кількістю проблем з когнітивними і організуючими функціями мозку, ніж їх однолітки з нормальною вагою.

«Організуюча функція у людей з надмірною вагою страждає найбільш помітно. Це стосується цілого ряду процесів, таких як планування, досягнення складних цілей, спонукання і т.д., які можуть впливати на харчову поведінку», – відзначають дослідники.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.