Новини світу. 15 серпня. ійськова прокуратура Єгипту затримала громадянську активістку Асму Махфуз і допитала її у справі про наклеп на адресу збройних сил країни.

Асма Махфуз

Махфуз звинуватили в тому, що вона залишала в соціальній мережі Facebook і мікроблозі Twitter негативні відгуки про Верховну раду збройних сил, що знаходиться при владі. Зокрема, активістка назвала військових “збройної бандою”, яка влаштувала цілу “серію вбивств”. Військова прокуратура розцінила ці та подібні до них висловлювання як наклеп і заклики до насильства.

 

Суддя Махмуд Морс заявив, що Махфуз переступила межі свободи слова, і пообіцяв проявляти “нульову толерантність по відношенню до тих, хто ображає збройні сили”.

Також Морс нагадав, що наклеп є кримінальним злочином, і розміщення компрометуючої інформації через Facebook або Twitter – не виняток. За підсумками допиту Махфуз відпустили під заставу в 20 тисяч єгипетських фунтів (близько 3,3 тисяч доларів), але слідство триває.

Адвокат активістки Хоссам Ісса заявив, що висловлювання Махфуз – не злочин, а всього лише вираз її побоювань з приводу майбутнього країни. Крім того, Ісса стверджує, що обліковий запис його підзахисної на Twitter був зламаний.

На підтримку Махфуз також висловився колишній директор МАГАТЕ Мохамед ель-Барадей. Він заявив, що переслідування молодих активістів з боку військових – “юридичний фарс”, який посилюється тим, що колишнього президента Хосні Мубарака і його наближених судить цивільний суд.

Джерело lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.