Новини світу. 17 серпня. В Японії запущено в робочому режимі ядерний реактор номер три на АЕС “Томарі”, повідомляє Agence France-Presse.

АЕС Цуруга
Японія запустила АЕС в роботу

Енергоблок став першим ядерним реактором, запущеним в експлуатацію після землетрусу і цунамі в Японії в березні 2011 року, які привели до катастрофи на АЕС “Фукусіма-1”.

Запуск реактора став можливий після того, як відповідну санкцію видала адміністрація префектури Хоккайдо, де розташована АЕС “Томарі”.

Експлуатація третього реактора єдиною на острові Хоккайдо АЕС була припинена для перевірки незабаром після землетрусу. У серпні була проведена фінальна серія тестів, яка не виявила ніяких неполадок.

Третій енергоблок “Томарі” потужністю 912 мегават є найбільш сучасним на станції. Він був введений в експлуатацію в 2009 році. Сумарна річне вироблення електроенергії на “Томарі” складає 8,5 гігават-година.

До запуску реактора на “Томарі” в Японії діяли тільки 19 з 54 реакторів. Більшість з них проходять перевірки у зв’язку з перенесеним землетрусом. Ядерна енергія забезпечує близько чверті потреби країни в електроенергії. Після аварії на “Фукусіма-1”, яка привела до викидів радіоактивних речовин у навколишнє середовище, прем’єр-міністр Японії Наото Кан заявив, що країна в майбутньому повинна перестати покладатися на ядерну енергію. Раніше передбачалося, що Японія буде отримувати до 50 відсотків електроенергії за рахунок АЕС.

Джерело lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.