Новини України. 22 серпня. Менш, ніж через місяць для українських водіїв подорожчають поліси обов’язкового страхування цивільної відповідальності перед третіми особами на випадок ДТП («автоцивілка»).

страховий поліс
Страховий поліс подорожчає

З 18 вересня вступає в силу закон, який змінює порядок виплати страховки. Зокрема, водії отримають право самостійно, без виклику інспектора ДАІ, оформляти протокол про ДТП, в якому немає постраждалих (так званий європротокол).

А це, за словами заступника гендиректора Моторного страхового бюро Івана Гумінського, збільшує кількість звернень і ризик шахрайства для отримання страхвиплат, що стало однією з причин підвищення вартості поліса.

В середньому він підвищиться на 10-12% (страховки КАСКО це не торкнеться).

Нагадаємо, зараз є поліси трьох типів: 1-й – «один автомобіль – будь-який водій», 2-й – «один водій – будь-який автомобіль в даній категорії», наприклад, з обсягом двигуна до 1,6 л, 3-й – «один автомобіль – до 5 водіїв» (найдешевший).

Як роз’яснив Гумінський, всі договори страхування, укладені до 17 вересня цього року, дійсні до закінчення терміну їх дії (від 15 днів до 1 року).

А тому, на думку незалежного експерта страхового ринку Олени Машаро, водіям, у яких поліс 3-го типу (а таких більшість), вигідніше до 18 вересня переукласти договори на 1-й тип: тільки в цьому випадку вони зможуть заощадити і уникнути адмінвідповідальності ( штраф від 340 грн., позбавлення прав) при ДТП.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.