Новини України. 19 серпня. Генеральна прокуратура України внесла подання міністру внутрішніх справ Анатолія Могильова з вимогою покарати винних співробітників в порушеннях роботи з протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Віктор Пшонка
Пшонка пояснив Могильову, де він міліція погано працює

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

В Генпрокуратурі відзначають незадовільну, всупереч законодавству України роботу міліції в сфері обігу наркотиків.

За результатами перевірок встановлено, що МВС не виконало в повному обсязі заходи, визначені програмою реалізації державної політики у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на 2003-2010 роки.

“Не створено міжвідомчу лабораторію для дослідження та ведення електронного каталогу синтетичних наркотичних засобів, єдину міжвідомчу автоматизовану систему збирання та аналізу інформації щодо незаконного обігу наркотиків, не розроблено та не впроваджено в практику методику дистанційного виявлення наркотичних засобів тощо. Не ініційовано внесення змін до Інструкції про порядок виявлення та постановки на облік осіб, які незаконно вживають наркотичні засоби або психотропні речовини, затвердженої ще у 1997 році. Як наслідок, існують суттєві розбіжності у статистичних даних МВС та МОЗ щодо споживачів наркотиків, які перебувають на обліках”, – повідомляють в Генпрокуратурі.

Всупереч вимогам Законів України “Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживання ними” та “Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей” підрозділами кримінальної міліції у справах дітей у Вінницькій, Волинській, Донецькій, Луганській, Полтавській, Тернопільській, Черкаській, Чернівецькій області та м. Києві не забезпечено належної взаємодії з органами охорони здоров’я, освіти, службами у справах дітей та іншими підрозділами органів внутрішніх справ щодо попередження негативних явищ серед дітей, своєчасного повідомлення закладам охорони здоров’я про неповнолітніх, доставлених у стані наркотичного сп’яніння для обов’язкового обстеження та подальшого лікування, постановки на облік, відзначають в ГПУ.

В АР Крим, м. Києві, Дніпропетровській, Донецькій, Київській, Луганській, Миколаївській, Одеській та інших областях порушуються вимоги законодавства щодо своєчасного медичного обстеження та постановки на облік інших осіб, які зловживають наркотичними засобами.

“Так, поточного року у Львівській області порушено 658 кримінальних справ зазначеної категорії та притягнуто до адміністративної відповідальності 349 осіб. Водночас для проходження медичного огляду працівниками міліції області цим особам видано лише 85 направлень до медичних закладів. Факти ухилення 80 з них від проходження огляду залишено без реагування, примусовий привід цих осіб до наркологічного закладу не застосовувався”, – інформують в прокуратурі.

“Триває незаконна практика застосування працівниками органів внутрішніх справ адміністративних затримань до осіб, які підозрюються у вчиненні злочинів у цій сфері. Зокрема, у трьох райвідділах міліції м. Львова незаконно, без складання матеріалів адміністративних проваджень затримано у порядку ч.3 ст.263 КУпАП 300 громадян, які фактично підозрювались у вчиненні злочинів. Понад 100 таких фактів установлено в органах внутрішніх справ Запорізької області, аналогічні випадки мають місце практично в усіх областях”, – нагадує прокуратура міліції.

“Майже в усіх регіонах України встановлено факти, коли особи, стосовно яких прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи, не притягуються до адміністративної відповідальності за наявності в їхніх діях складу адміністративного правопорушення. Цього року працівниками міліції за відсутністю події злочину прийнято 12 тис. рішень про відмову в порушенні кримінальних справ. Водночас протоколів про вчинення адміністративних правопорушень у цій сфері складено лише 8 тис”, – йдеться в повідомленні ГПУ.

На усунення виявлених порушень внесено подання Міністру внутрішніх справ України з вимогою притягнути винних осіб до відповідальності.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.