Новини світу. 22 серпня. Один з невеликих незаселених островів в Адріатичному морі виставлений на продаж за 1,05 млн євро.

Острів Srednja Kluda продають

Острівець, площею близько 2,4 Га, розташований в архіпелазі Трогір на північ від Спліта – другого за величиною міста в країні.

Власники, 40-річний Стіпе Марушіч і два його брати, розповіли, що на продаж острівця разом з розташованим на ньому кам’яним будиночком їх наштовхнули суворі економічні умови, в яких вони опинилися. Компанії, в яких працювали брати, збанкрутували, і всім трьом довелося протягом довгого часу жити на соцдопомогу.

Сім’я жалкує про те, що доводиться розлучатися з настільки пам’ятним для них місцем – майже 100 років знадобилося дідові і прадідові братів, щоб по частинах викупити цей шматочок суші під назвою Srednja Kluda. За словами Марушіча, він вже отримав кілька серйозних пропозицій від покупців, але укладення договору відкладається через бюрократичні складнощів.

Ця історія багато в чому ілюструє ситуацію з продажем нерухомості в Хорватії. Після розпаду Югославії і закінчення війни за незалежність, Хорватія відкрила свій ринок нерухомості для іноземців. Однак, прагнучи зберегти землі, придатні для туризму, землеробства і тваринництва в недоторканності, влада встановила певні бар’єри, щоб іноземці не розкупили всі придатні для цього ділянки.

За свідченням місцевих ріелторів, спочатку покупці з-за кордону, у тому числі такі знаменитості, як Берні Екклстоун чи принцеса Кароліна з князівства Монако, виявляли цікавість до покупки хорватської землі, особливо островів, але, переконавшись, що влада не має наміру знімати заборони, а обійти її не так просто, відмовлялися від укладання угод.

У східній частині Адріатики розсіяно приблизно 1200 островів. Вони давним-давно могли б піти з молотка, приносячи країні і власникам багатомільйонні прибутки. З урахуванням того, що в 2013 році Хорватія вступить до ЄС, покупці на них знайшлися б, швидше за все – з числа тих, хто не встиг придбати собі шматочок Греції. Однак більша частина островів, де колись вирощували виноград або пасли овець, сьогодні взагалі не використовується. У першу чергу тому, що нове будівництво на незаселених островах в Хорватії досі заборонено. До того ж продаж будь-якого острова можливий тільки після закінчення терміну, на який поширюється першочергове право викупу землі, надане державі.

На даний момент уряд навряд чи має зайві гроші, щоб придбати острів Марушіча, і угода, нехай і з затримкою на півроку чи навіть більше, швидше за все, відбудеться. Наступні вибори в Хорватії пройдуть в грудні цього року, однак поки немає ніяких ознак того, що існуючі правила придбання нерухомості в країні можуть змінитися.

За матеріалами prian

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.