Новини України. 18 серпня. Цього року в українців є шанси поїсти гречаної каші досхочу – її буде багато і продаватимуть по 10-12 грн. за кг.

гречка
Буде багато дешевої гречки

На початок серпня аграрії зібрали і намолотили всього кілька відсотків від вирощеного врожаю, але вже за першими підсумками глава Мінагрополітики Микола Присяжнюк заявив, що «в планах зібрати гречки 370-380 тис. тонн» (українці споживають не більше 160-180 тис. тонн на рік).

Аграрний фонд України повідомив, що закупить 3,12 тис. тонн цього зерна за ціною 6,75 грн. за кілограм, а значить є надія, що крупа значно подешевшає і в роздрібі (зараз її продають по 17-19 грн. / кг).

«Цього року була сприятлива для гречки погода, плюс держава стимулювала виробників збільшити площі посіву – розподілила квоти за засів по всіх областях в обов’язковому порядку, от і маємо багатий урожай, – пояснює президент Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса.

Тому гречка подешевшає. Ціна 2009 року на рівні 5-6 грн. за кілограм, звичайно, вже не повернеться, але перевищувати 10-12 грн. за кіло крупи не повинна».

Якщо прогнози збудуться, то в наступному році повторення подій січня 2011 року, коли ціна на крупу доходила до 30 грн. за кг, виключено.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.