Новини України. 14 серпня. В Україні спостерігається нетипова для інших країн пряма залежність відчуття щастя від рівня матеріального добробуту.

Щастя, гроші
Відчуття щастя українців прямо залежить від добробуту

Про це в інтерв’ю ДТ повідомив директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Володимир Паніотто.

«У нас простежується лінійна залежність між відчуттям щастя в людей та їхнім матеріальним становищем. Огляди по інших країнах свідчать, що ця залежність не лінійна: чим менш бідною стає людина, тим більше зростає в неї відчуття щастя, але, починаючи з середнього рівня забезпеченості, воно перестає зростати.

А в нас без варіантів: чим вищий рівень забезпеченості, тим більше щастя в житті… Можливо, ми в масі своїй не сягнули середнього рівня забезпеченості…»- зазначив В. Паніотто.

За його словами, в Україні дуже невелика кількість людей, «які можуть дозволити купувати собі майже все» — 0,1% і серед них щасливі — 94%.Водночас серед тих, хто вважає себе бідним, «однозначно щасливі» — 24%.

«За дослідженнями World Values Survey, найщасливіші люди живуть у Нігерії, Мексиці, Венесуелі, Сальвадорі, Пуерто-Рико. Власне кажучи, загальний показник щастя, задоволення життям дорівнює відношенню забезпеченості людини чимось до бажань. Очевидно, в цих країнах запити населення доволі низькі», — вважає В. Паніотто.

Як приклад він навів дані 25-річної давності. «1985 року ми досліджували рівень задоволення життям киян, вимірюючи його за шкалою від — 100 до +100 балів. Жителі Києва демонстрували досить високий показник +36. Через чотири роки, 1989 року, він упав до +1.

Ще не було розриву економічних зв’язків, були тільки «перебудова» і гласність: відкрилися кордони, ЗМІ почали реалістичніше показувати життя в інших країнах. І рівень бажань українців став зростати, при тому що рівень забезпеченості залишився незмінним. Так задоволеність життям зменшилася», — констатував директор КМІС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.