Новини України. 23 серпня. За роки незалежності українці ще більше пристрастилися до телебачення, полюбили посиденьки з друзями і почали більше ходити до церкви.

Телевізор і газети - класичний вид відпочинку

До такого висновку прийшли фонд «Демократичні ініціативи» та Інститут соціології НАН після проведення серії опитувань.

Зараз ми все більше вільного часу проводимо біля телевізора. Якщо 1994 року 79% наших співгромадян віддавало перевагу такому відпочинку, то в минулому році їх стало майже 87%. При цьому стало менше тих, хто на дозвіллі слухає радіо, – їх число знизилося з 47,3% до 32,7%. А от любителів читати пресу зараз стільки ж, як і 16 років тому. У 1994 році 53,6% респондентів у вільний час воліли гортати газети, в 2010 році такий вид дозвілля вибирають 52%.

Психологи любов сучасних українців до телебачення пояснюють тим, що це самий простий і доступний спосіб отримати задоволення і емоції, яких так не вистачає в повсякденному житті.

«Телебачення дає нам динамічну картинку, якої так не вистачає у нашому статичному житті. Зауважте, люди творчих професій (актори, співаки і т.д.), життя яких динамічне і сповнене пристрастей, зізнаються, що не дивляться телевізор, – каже психолог Олексій Васильєв. – А газети поки залишаються незмінною класикою в отриманні інформації».

Очікувано, що найбільше збільшилася частка тих українців, які свій вільний час проводять перед монітором комп’ютера. У 2010-му так відпочивали 20,3% опитаних, тоді як в 1994 році їх було всього 4,7%. Зате скоротилася наполовину кількість тих, хто ходить в кіно і бібліотеки. Так, якщо питання «як пройти в бібліотеку» в 94-му було актуальним для 37,7%, то в 2010 тільки для 21%.

Цікаво, що українці стали більше ходити в гості. У 1994 році 39,6% опитаних на дозвіллі заглядали до друзів, у минулому році таких стало більше – 45,4%.

«Це загальносвітова тенденція, – зазначає психолог Ірина Жданова. – В епоху інтернету люди починають відчувати брак живого спілкування».

Також, згідно з опитуванням, українці за 16 років стали більш релігійними. Якщо в 1994 році в храм відправлялися 14,4% опитаних, то в 2010-му – 27,6%.

«Частково це просто модно, – пояснює Васильєв. – Але багато хто йде до церкви в пошуках сенсу життя. Раніше на всі питання відповідала «рідна Компартія». Тепер народ відчуває дефіцит відповідей».

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.