Новини України. 13 серпня. 48% українців у цілому вважають, що необхідно повернути вступні іспити при вступі до вузів.

Українці схиляються до класичної системи вступу до ВНЗ

Про це свідчить дослідження громадської думки населення України, проведене компанією Research & Branding Group у період з 15 по 25 липня 2011 року.

Більше чверті (28%) дотримуються думки, що зараз немає необхідності повертати стару систему вступу.

При цьому приблизно рівна кількість респондентів вважає, що зарахування абітурієнтів має відбуватися за результатами шкільного атестата та вступних іспитів (19%), через іспити у вузі (18%) і за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) та атестата (16%).

Ще менша кількість населення підтримує змішану систему вступу, коли абітурієнтів зараховують за результатами ЗНО та вступними іспитами (13%).

Найменше (11%) українці схвалюють систему вступу лише за результатами ЗНО.

Не змогли відповісти на питання про вибір системи вступу до вузів 24% українців.

Опитування також показало, що кожен другий українець (50%) вважає, що в першу чергу, при вступі до ВНЗ абітурієнту потрібно розраховувати на гроші, 37% – на гарні зв’язки.

Майже третина 29% українців вважають, що, розраховуючи на свої знання, краще все-таки підстрахуватися і майже стільки ж (28%) будуть спиратися на тільки свої знання.

23% опитаних при вступі розраховували б на високий бал зовнішнього незалежного оцінювання, а кожен десятий – на свій хороший атестат і золоту медаль.

Збір інформації проводився методом особистого інтерв’ю в 24-х областях України і АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2076 чоловік. Очікувана середня помилка вибірки становить 2,2%.

Джерело Цензор.НЕТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.