Новини України. 5 серпня. Депутати Європарламенту, попри літні канікули, стежать за розвитком подій в Україні після арешту екс-прем’єра Тимошенко.

Європарламент
Європарламент розглядатиме ситуацію з Тимошенко

Депутати Європарламенту Марек Сівець та Павел Залевський розповіли про своє бачення ситуації “Німецькій хвилі”.

Європарламентарій Павел Залевський, який представляє партію “Громадянська платформа” та входить до групи парламентських зв’язків з Україною, стежив за динамічним розвитком подій у Печерському суді. На його думку, сьогоднішній арешт екс-прем’єрки був зайвим кроком.

“У справі Юлії Тимошенко та членів її уряду є чимало запитань. У тому числі й до судового провадження. Наприклад, заборони Тимошенко виїзду за кордон. Адже ніхто насправді не вірив у те, що вона може не повернутися назад”, – повідомив депутат.

Сьогоднішній арешт, продовжив Залевський, не став крапкою у судовому процесі, адже вироку досі не виголошено.

“Втім, ми не знаємо на який час її заарештували. Я сподіваюся, що цей запобіжний захід лише тимчасовий і короткотривалий, і що пані Тимошенко матиме можливість, згідно з європейськими стандартами, себе захистити”, – каже Залевський.

Європарламентарій зазначає, що генпрокуратура і суд взяли на себе велику відповідальність, адже у цій ситуації подібне рішення обов’язково тлумачитимуть як політичне, особливо за кордоном. Тож, каже депутат, українська влада і генпрокуратура зараз муситимуть відповідати на безліч гострих запитань, які обов’язково перед ними ставитимуть громадськість та політики як вдома, так і закордоном.

Україна є членом Ради Європи, – нагадує Залевський, – і відповідно взяла на себе зобов’язання, які передбачають дотримання стандартів судових проваджень та правосуддя. Водночас я не маю сумнівів у тому, що ця ситуація неодмінно стане предметом розгляду на дипломатичному рівні”.

Залевський запевнив, що Європарламент, для якого дотримання прав людини в Україні є вкрай важливим питанням, теж обов’язково розглядатиме цю справу.

“Найкращим рішенням було би зараз звільнення пані Тимошенко або створення всіх умов для того, щоби вона могла себе захищати належним чином. Адже досі їй навіть відвели обмаль часу для ознайомлення з матеріалами справи”, – сказав він.

Водночас колега Залевського у Європарламенті, депутат від Партії європейських соціалістів Марек Сівець налаштований більш скептично. Він наголошує на тому, що хоча українська влада повсякчас наголошувала на тому, що суд над Юлією Тимошенко перебуває виключно в юридичному, а не політичному полі, після її арешту в це віриться важко.

“Українській владі треба буде тепер довести громадськості, що цей процес справді не має політичного забарвлення. Якщо Тимошенко винна – це програш опозиції, якщо ж ні – то влади. Обставини ж цього сьогоднішнього арешту викликають чимало запитань, але ми знаємо ще замало для того, щоби негайно виступати з якимось заявами. У кожному разі такі процеси, безперечно, впливають на імідж держави. Вся ситуація довкола її арешту видається мені дуже неприємною”, – наголосив Сівець в інтерв’ю виданню.

За матеріалами “Німецька хвиля”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.