Новини економіки. 30 серпня. Україна протягом найближчих років повинна скоротити обсяги закупівель російського газу у 3 рази.

Україні потрібно скоротити закупівлі газу з Росії

Про це заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров, виступаючи на зустрічі з адміністративно-господарським активом Харківської області.

Прем’єр підкреслив, що в даний час Україні вигідніше використовувати для опалення вугілля, аніж газ.

«Протягом найближчих років потрібно скоротити обсяги закупівлі російського газу у 3 рази”, — сказав голова українського уряду.

“Ми пам’ятаємо, що переводили на газ (із вугілля — ред.) наші котельні, а зараз у нас газ став коштувати по $400 за 1000 куб. м і наші колеги говорять, що він може бути і дорожчим. У нас вибору немає іншого – треба переходити на те, що ми маємо … Коли вже поставили перед собою завдання перейти — значить ми його реалізуємо», — заявив М.Азаров.

Нагадаємо, нещодавно міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив, що Україна протягом найближчих 5 років зможе видобувати близько 27 млрд куб. м природного газу на рік і, враховуючи програму енергозбереження та заміни газу на вугілля, буде закуповувати близько 12 млрд куб. м газу у Росії.

При цьому він додав, що, зокрема, Україна зможе наростити видобуток на шельфі Чорного моря. Як повідомлялося раніше, президент Віктор Янукович розпорядився зняти Україну з «газової голки» Росії.

Джерело ДТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.