Новини економіки. 12 серпня. Україна несподівано почала збільшення закупівель газу з Росії.

"Нафтогаз" , газ
Україна збільшила закупівлі російського газу

Так, з початку серпня Україна закуповувала в середньому 60 млн куб м газу на добу, а починаючи з 8 серпня почався значний ріст імпорту — до 89 млн куб, 10 серпня закупівлі склала 97,3 млн куб м газу на добу.

Також Україна істотно збільшувала закупівлі газу у червні — середній імпорт становить 128 млн куб м газу, у липні постачання скоротилися до 56,7 млн ​​куб м газу на добу і коливалися навколо цієї цифри весь липень.

«Нафтогаз» пояснював прискорені закупівлі природного газу у першому півріччі очікуваним зростанням ціни в другому: якщо у першому кварталі ціна закупівлі становила близько $264 за 1 тис. кубометрів, у другому кварталі – $297, то у третьому кварталі вона зросла орієнтовно до $356, а у четвертому кварталі може досягти $400.

Таке зростання пов’язане з формулою розрахунку ціни, прив’язаної до вартості мазуту і газойля на світових ринках за останні 9 місяців. Станом на початок липня Україна вибрала майже три чверті від річного планового обсягу закупівель — 29 млрд куб при плані у 40 млрд куб м газу.

Нагадаємо, у даний час Україна веде переговори з Росією про можливе зниження ціни на природний газ. Минулої середи відбулися переговори президентів двох країн — Дмитра Медвєдєва і Віктора Януковича. Ніякої офіційної інформації про підсумки переговорів не прозвучало — зустріч пройшла за закритими дверима.

Джерело ДТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.